Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 20/6, kod pocztowy 00-484 (administrator danych) w celu informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania.
Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Cykl audycji radiowych na temat in vitro

Odpowiadając na potrzebę przedstawienia merytorycznych argumentów dotyczących rządowego projektu ustawy o leczeniu niepłodności, Ordo Iuris wraz z Radiem Warszawa stworzyło cykl audycji radiowych poświęconych zagrożeniom związanym z zapłodnieniem in vitro.

Zaproszeni do studia Radia Warszawa eksperci omówili zarówno sam projekt ustawy jak i szczegóły dotyczące metody in vitro.

 

Poszczególne odcinki audycji można pobrać i odsłuchać poniżej.

 

Odcinek 1 - dr Joanna Banasiuk, prawnik, wiceprezes zarządu Instytutu Ordo Iuris

Dr Joanna Banasiuk omówiła kwestię niezgodności projektu ustawy z prawem polskim i międzynarodowym oraz pokazała, że rzeczywistym beneficjentem ustawy będzie biznes in vitro i prywatne kliniki, które odniosą duże, finansowe korzyści.

 

Odcinek 2 - prof. Andrzej Kochański, genetyk

Profesor Andrzej Kochański wytłumaczył w jaki sposób, z medycznego punktu widzenia, wygląda procedura in vitro oraz przedstawił zagrożenia dla populacji związane ze stosowaniem sztucznego zapłodnienia.

 

Odcinek 3 - dr Tymoteusz Zych, prawnik, ekspert Instytutu Ordo Iuris

Dr Tymoteusz Zych mówił na temat łamania łamania praw człowieka w najwcześniejszej fazie jego rozwoju oraz ogromnych kosztów związanych ze stosowaniem procedury in vitro, które będą pokrywane z pieniędzy podatników.

 

Odcinek 4 - Kacper Chołody, prawnik, ekspert Instytutu Ordo Iuris

Kacper Chołody przedstawił kwestię możliwego łamania przez kliniki in vitro praw pacjentów poprzez treści oświadczeń i formularzy, przygotowywanych przez kliniki, a podpisywanych przez pary zgłaszające się do programu. Problem polega na na nierzetelnym informowaniu o procedurach oraz wyłudzaniu oświadczeń o zrzeczeniu się roszczeń odszkodowawczych wobec klinik.

 

Odcinek 5 - dr Błażej Kmieciak, bioetyk, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Dr Błażej Kmieciak opowiedział o błędach w trakcie procedury in vitro, przede wszystkim zapłodnienia niewłaściwą komórką jajową i urodzenia nie swojego dziecka w wyniku adopcji prenatalnej oraz o problemie i konsekwencjach anonimowości dawców.

 

World Youth Alliance - Szkolenia i staże

World Youth Alliance zostało założone w 1999 roku w budynku ONZ w Nowym Jorku na Konferencji dotyczącej Populacji i Rozwoju
Czytaj Więcej