Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 20/6, kod pocztowy 00-484 (administrator danych) w celu informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania.
Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Dr Olgierd Pankiewicz

Pankiewicz

Adwokat prowadzący kancelarię we Wrocławiu. Zajmuje się obrotem cywilnoprawnym, sprawami rodzinnymi i występuje jako obrońca w sprawach karnych. W rozprawie doktorskiej opracował metodę analizy przepisów prawnych pod kątem wartości przez nie afirmowanych. Obecnie w praktyce dostosowuje tę metodę do potrzeb sali sądowej.

 

Był stypendystą Instytutu TMC Assera w Hadze, Uczestnikiem Seminario di San' Alberto di Butrio w Pawii.

Wolność Sumienia

Prawo do sprzeciwu sumienia lekarza i farmaceuty

Temat prawa do sprzeciwu sumienia u lekarzy i farmaceutów trzeba rozpocząć od jakiegoś uporządkowania zagadnień, które zrazu pojawiają się w perspektywie refleksji.
Czytaj Więcej

Ochrona życia

Analiza aksjologiczna projektów ustaw dotyczących zapłodnienia in vitro

Żyjemy w czasach, w których debatuje się nad prawem mającym uregulować sztuczne zapłodnienie matki poza jej organizmem (in vitro), postępowanie z pobranymi od ludzi komórkami jajowymi i nasieniem oraz z sztucznie utworzonymi zarodkami ludzkimi.
Czytaj Więcej