Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 20/6, kod pocztowy 00-484 (administrator danych) w celu informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania.
Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska?

Raport Instytutu Ordo Iuris zawiera analizę bieżącej sytuacji demograficznej Polski oraz innych państw europejskich, a także kompleksowe propozycje zmian, mających poprawić sytuację polskich rodzin i wpłynąć pozytywnie na demografię naszego kraju. Autorzy raportu argumentują, że bezpośrednie wsparcie rodzin powinno być traktowane jako inwestycja, warunkująca dobrobytu całego społeczeństwa. Beneficjentami wsparcia państwa powinni być bezpośrednio rodzice i ich dzieci, a w szczególności rodziny wielodzietne. Autorzy przedstawiają też rekomendacje, jak skonstruować efektywny system wsparcia opieki nad dziećmi.

 

(kliknij na okładkę aby pobrać dokument w PDF)

Raport

 

Hospicja Perinatalne: wizja, działania oraz wyzwania

to pierwsze, w naszym kraju  kompleksowe opracowanie dotyczące funkcjonowania szczególnej instytucji pomocowej.
Czytaj Więcej

Democracy, Human Rights and the Rule of Law in Poland

Od wielu miesięcy w prasie zagranicznej formułuje się krzywdzące opinie na temat Polski, które często nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Publiczna dyskusja o Polsce została zdominowana przez emocjonalny i uproszczony przekaz, podatny na zniekształcenia i niejednokrotnie powielany w dyskursie międzynarodowym.

Mając na względzie obronę dobrego imienia Polski oraz jakość debaty publicznej, Instytut Ordo Iuris przygotował obszerny raport zawierający analizę i ocenę prawną wprowadzanych w Polsce rozwiązań.

Czytaj Więcej