Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 20/6, kod pocztowy 00-484 (administrator danych) w celu informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania.
Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

proces

Działalność Instytutu

15.01.2018

Ordo Iuris w obronie prawdy historycznej i pamięci bohaterów

Instytut Ordo Iuris uruchomił petycję „Cześć bohaterom z NSZ! Obalmy fałsz o Rząbcu", w której domaga usunięcia skandalicznego pomnika gloryfikującego komunistyczne zbrodnie w Rząbcu na kielecczyźnie. Petycja zawiera także apel o uniewinnienie trzech młodych mężczyzn, oskarżonych o „znieważenie" uderzającego w pamięć bohaterów pomnika.

 

Czytaj Więcej

Rodzina z Warszawy oskarżona niesłusznie

Sąd Rejonowy w Warszawie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego stwierdził, że nie ma przesłanek uzasadniających ograniczenie władzy rodzicielskiej wobec Joanny i Dariusza. Rodzinę reprezentowali prawnicy Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
Czytaj Więcej
Ochrona życia

22.04.2016

Ruszył proces obrońców życia oskarżonych o zniesławienie posła na Sejm RP

Przed Sądem Rejonowym w Jastrzębiu Zdroju, ruszył proces trójki obrońców życia oskarżonych o zniesławienie posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Gadowskiego. Podczas dwugodzinnej rozprawy przesłuchano oskarżyciela prywatnego.
Czytaj Więcej
Ochrona życia

18.03.2016

Zasiłek pogrzebowy pokrywa koszty ustalenia płci dziecka zmarłego na wczesnym etapie prenatalnego rozwoju

Prawnicy Ordo Iuris wygrali proces z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w sprawie przyznania prawa do zasiłku pogrzebowego rodzinie która straciła dziecko w wyniku poronienia.
Czytaj Więcej
Wolność Sumienia

01.03.2016

Ruszył proces byłego premiera Leszka M. o zniesławienie prof. Bogdana Chazana

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie ruszył proces byłego premiera Leszka M., który podczas jednej z audycji radiowych w lipcu 2014 r. zniesławił prof. Bogdana Chazana.
Czytaj Więcej
Wolność Sumienia

19.01.2016

Piotr I. zatrzymany i siłą doprowadzony na rozprawę za znieważanie prof. Chazana

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Mokotowa w Warszawie odbyła się rozprawa lewicowego działacza Piotra I., oskarżonego o znieważenie prof. Bogdana Chazana.
Czytaj Więcej
Subscribe to proces