Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 20/6, kod pocztowy 00-484 (administrator danych) w celu informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania.
Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

surogacja

„Prawo do dziecka bez ojca” postuluje francuski Krajowy Komitet Doradczy ds. Etyki

Francuski Krajowy Komitet Doradczy ds. Etyki [Comité Consultatif National d’Éthique] (CCNE) opublikował opinię na temat rozszerzenia dostępu do wspomaganej medycznie prokreacji (Medically Assisted Procreation, dalej: MAP), w której opowiada się za objęciem dostępem do tej metody samotnych kobiet oraz żeńskich par jednopłciowych, co ma stanowić „rekompensatę niepłodności wynikającej z orientacji seksualnej”. Można przypuszczać z wysokim prawdopodobieństwem, że kolejnym krokiem będzie przyznanie mężczyznom samotnym lub prowadzącym homoseksualny tryb życia dostępu do surogacji.
Czytaj Więcej

Surogacja bez poparcia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

We wtorek Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (PACE) odrzuciło projekt rekomendacji dopuszczających praktykę macierzyństwa zastępczego pod warunkiem „zabezpieczenia praw dzieci”.
Czytaj Więcej
Ochrona życia

21.06.2016

Ponowna próba forsowania legalizacji surogacji w Europie

W dniach 21-22 czerwca br. w Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia oraz Zrównoważonego Rozwoju Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE) odbędzie się dyskusja oraz głosowanie nad projektem sprawozdania Human rights and ethical issues related to surrogacy ([AS/Soc (2016) 25) autorstwa poseł Petry de Sutter. Projekt sprawozdania został już raz odrzucony wcześniej przez Komisję na posiedzeniu 15 marca
Czytaj Więcej
Ochrona życia

14.03.2016

Rada Europy debatuje o surogacji – handel dziećmi jako „ostatnia deska ratunku (…) dla par homoseksualnych”

W najbliższy wtorek 15 marca Komisja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE) na posiedzeniu w Paryżu zdecyduje o losach rezolucji autorstwa poseł Petry de Sutter z Belgii.
Czytaj Więcej
Ochrona życia

29.01.2016

Ciąg dalszy debaty o surogacji w Radzie Europy

W środę odbyło się posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju przy Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy na temat sprawozdania dotyczącego projektu rezolucji potępiającej praktykę macierzyństwa zastępczego
Czytaj Więcej
Ochrona życia

27.01.2016

Rada Europy debatuje nad rezolucją o zakazie macierzyństwa zastępczego

Komisja Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ma zaopiniować projekt rezolucji wzywającej do zakazu surogacji.
Czytaj Więcej
Subscribe to surogacja