fbpx Ordo Iuris w obronie dobrego imienia. Kolejne portale publikują sprostowania | Ordo Iuris

Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Ordo Iuris w obronie dobrego imienia. Kolejne portale publikują sprostowania

Data publikacji: 12.05.2022

Adobe Stock

· Od początku 2022 r., na 8 portalach internetowych zamieszczone zostały sprostowania artykułów naruszających dobre imię Instytutu Ordo Iuris.

· Skorygowano teksty opublikowane m.in. w serwisach radiozet.pl, wprost.pl, natemat.pl, prawo.pl czy oko.press.

· Łącznie sprostowanych zostało 10 artykułów.

· Portale fałszywie zarzucały Instytutowi m.in. zachęcanie do przyjmowania „uchwał o strefach wolnych od ideologii LGBT” czy postulowanie umieszczania w szpitalach psychiatrycznych kobiet planujących aborcję.

 

- O Instytucie Ordo krąży wiele nieprawdziwych informacji wprowadzających w błąd odbiorcę. Instytut walczy z nimi m.in. poprzez instytucję sprostowania prasowego, aby oczyścić swoje imię – podkreśla Kamil Smulski z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Wśród sprostowanych artykułów znajdują się trzy opublikowane na stronie oko.press. Portal ten twierdził, że rząd Viktora Orbana zaprosił Ordo Iuris do obserwacji wyborów parlamentarnych na Węgrzech. W rzeczywistości, Instytut był niezależnym obserwatorem tych wyborów i udał się na Węgry z własnej inicjatywy. Artykuł zawierający podobne pomówienia skorygował też portal supernowosci24.pl.

 

Serwis tygodnika „Wprost” zarzucał natomiast Ordo Iuris m.in. zachęcanie do przyjmowania „uchwał o strefach wolnych od ideologii LGBT”. Portal Radia Zet insynuował z kolei, że Instytut miał finansować ciężarówkę szerzącą „homofobiczne hasła”. Serwis prawo.pl skorygował zaś informację o tym, że furgonetki propagujące antyaborcyjne treści miałyby być własnością Instytutu.

 

Sprostowania pojawiły się także na dwóch portalach dotyczących kultury. Serwis writerat.pl fałszywie zarzucał Instytutowi postulowanie zamykania kobiet planujących aborcję w szpitalach psychiatrycznych. Natomiast portal magazynszum.pl insynuował, że jeden z projektów ustawy autorstwa Ordo Iuris miał przewidywać rozwiązania takie jak nadzór prokuratorski nad poronieniami czy osadzanie kobiet w więzieniach za utratę ciąży.

 

Linki do sprostowań:

 

https://writerat.pl/sprostowanie-fundacji-instytut-na-rzecz-kultury-prawnej-ordo-luris/

https://rozrywka.radiozet.pl/Plotki/Antoni-Pawlicki-wylecial-z-TVP-za-poglady-jego-rodzina-to-zwolennicy-PiS

https://www.wprost.pl/kraj/10639360/sprostowanie.html

https://supernowosci24.pl/ordo-iuris-zamiast-obwe-to-kpina/

https://natemat.pl/403745,ordo-iuris-zamiast-obwe-na-strazy-demokracji-na-wegrzech 

https://oko.press/czy-po-12-latach-orban-wreszcie-straci-wladze-polozyl-reke-na-mediach-zmanipulowal-ordynacje/

https://oko.press/pilne-wybory-na-wegrzech-czastkowe-wyniki-znow-wygral-fidesz-i-viktor-orban/

https://oko.press/panstwo-to-partia-jak-orban-zapewnia-sobie-zwyciestwo-wybory-na-wegrzech/

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/antyaborczyjne-furgonetki-na-nalezaly-do-ordo-iuris,515090.html

https://magazynszum.pl/nie-czas-na-lzy-dyskusja-wokol-wystawy-kto-napisze-historie-lez/

Wspieram
Działalność Instytutu

19.05.2022

12 największych sukcesów Ordo Iuris. Działamy dla Was!

Niemal 9 lat działalności Ordo Iuris przyniosło liczne dowody skuteczności naszej pracy. Prezentujemy 12 obszarów, w których Instytut odnosił największe sukcesy.

 

Czytaj Więcej
Wolność Sumienia

17.05.2022

Paweł Rabiej musi przeprosić Barbarę Nowak za naruszenie dóbr osobistych

· Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że były wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej dopuścił się naruszenia dóbr osobistych małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak oraz jej męża Ryszarda Nowaka – dyrektora jednego z krakowskich liceów.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

16.05.2022

Obrona praw podstawowych na Półwyspie Iberyjskim. Ordo Iuris rozpoczyna działalność w Hiszpanii

· Instytut Ordo Iuris rozpoczął swoją działalność w Hiszpanii.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

09.05.2022

Stop niszczeniu autorytetów. Petycja w sprawie dr Wandy Półtawskiej

· Radni Rady Miasta Krakowa będą głosować nad przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta dr Wandzie Półtawskiej.

· Dr Półtawska jest specjalistą w dziedzinie nauk medycznych i psychiatrii. W czasie II wojny światowej przebywała w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Była też przyjaciółką papieża Jana Pawła II.

Czytaj Więcej