fbpx Ordo Iuris w obronie dobrego imienia. Kolejne portale publikują sprostowania | Ordo Iuris

Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Ordo Iuris w obronie dobrego imienia. Kolejne portale publikują sprostowania

Data publikacji: 12.05.2022

Adobe Stock

· Od początku 2022 r., na 8 portalach internetowych zamieszczone zostały sprostowania artykułów naruszających dobre imię Instytutu Ordo Iuris.

· Skorygowano teksty opublikowane m.in. w serwisach radiozet.pl, wprost.pl, natemat.pl, prawo.pl czy oko.press.

· Łącznie sprostowanych zostało 10 artykułów.

· Portale fałszywie zarzucały Instytutowi m.in. zachęcanie do przyjmowania „uchwał o strefach wolnych od ideologii LGBT” czy postulowanie umieszczania w szpitalach psychiatrycznych kobiet planujących aborcję.

 

- O Instytucie Ordo krąży wiele nieprawdziwych informacji wprowadzających w błąd odbiorcę. Instytut walczy z nimi m.in. poprzez instytucję sprostowania prasowego, aby oczyścić swoje imię – podkreśla Kamil Smulski z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Wśród sprostowanych artykułów znajdują się trzy opublikowane na stronie oko.press. Portal ten twierdził, że rząd Viktora Orbana zaprosił Ordo Iuris do obserwacji wyborów parlamentarnych na Węgrzech. W rzeczywistości, Instytut był niezależnym obserwatorem tych wyborów i udał się na Węgry z własnej inicjatywy. Artykuł zawierający podobne pomówienia skorygował też portal supernowosci24.pl.

 

Serwis tygodnika „Wprost” zarzucał natomiast Ordo Iuris m.in. zachęcanie do przyjmowania „uchwał o strefach wolnych od ideologii LGBT”. Portal Radia Zet insynuował z kolei, że Instytut miał finansować ciężarówkę szerzącą „homofobiczne hasła”. Serwis prawo.pl skorygował zaś informację o tym, że furgonetki propagujące antyaborcyjne treści miałyby być własnością Instytutu.

 

Sprostowania pojawiły się także na dwóch portalach dotyczących kultury. Serwis writerat.pl fałszywie zarzucał Instytutowi postulowanie zamykania kobiet planujących aborcję w szpitalach psychiatrycznych. Natomiast portal magazynszum.pl insynuował, że jeden z projektów ustawy autorstwa Ordo Iuris miał przewidywać rozwiązania takie jak nadzór prokuratorski nad poronieniami czy osadzanie kobiet w więzieniach za utratę ciąży.

 

Linki do sprostowań:

 

https://writerat.pl/sprostowanie-fundacji-instytut-na-rzecz-kultury-prawnej-ordo-luris/

https://rozrywka.radiozet.pl/Plotki/Antoni-Pawlicki-wylecial-z-TVP-za-poglady-jego-rodzina-to-zwolennicy-PiS

https://www.wprost.pl/kraj/10639360/sprostowanie.html

https://supernowosci24.pl/ordo-iuris-zamiast-obwe-to-kpina/

https://natemat.pl/403745,ordo-iuris-zamiast-obwe-na-strazy-demokracji-na-wegrzech 

https://oko.press/czy-po-12-latach-orban-wreszcie-straci-wladze-polozyl-reke-na-mediach-zmanipulowal-ordynacje/

https://oko.press/pilne-wybory-na-wegrzech-czastkowe-wyniki-znow-wygral-fidesz-i-viktor-orban/

https://oko.press/panstwo-to-partia-jak-orban-zapewnia-sobie-zwyciestwo-wybory-na-wegrzech/

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/antyaborczyjne-furgonetki-na-nalezaly-do-ordo-iuris,515090.html

https://magazynszum.pl/nie-czas-na-lzy-dyskusja-wokol-wystawy-kto-napisze-historie-lez/

Wspieram
Wolność Sumienia

06.12.2022

Sąd podtrzymuje uniewinnienie kierowniczki z IKEA. Trwa drugie postępowanie

· Sąd Okręgowy w Krakowie podtrzymał orzeczenie Sądu Rejonowego uniewinniające kierowniczkę ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sieci IKEA. Kobiecie zarzucano dyskryminację ze względu na wyznanie.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

06.12.2022

Seria zwycięstw jakiej dotąd nie było

W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z prawdziwą serią przełomowych zwycięstw w sprawach kluczowych dla obrony życia, wiary i wolności akademickiej. Cicha, długotrwała i systematyczna praca naszych prawników przynosi wymierne efekty. Każdy z nich zmienia rzeczywistość prawną naszej Ojczyzny.

WIĘCEJ W KOMENTARZU - LINK

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

29.11.2022

Sąd oddala powództwo Ordo Iuris wobec Radosława Sikorskiego. Instytut złoży apelację

· Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Instytutu Ordo Iuris w sprawie przeciwko Radosławowi Sikorskiemu.

· Europoseł zarzucił Instytutowi wspieranie, nieistniejących w rzeczywistości, „stref wolnych od LGBT” oraz nazwał Ordo Iuris „fundamentalistyczną sektą”.

· W uzasadnieniu wyroku sąd nie odniósł się do istoty zarzutów formułowanych przez Radosława Sikorskiego, jedynie w sposób ogólny powołał się na poszanowanie dla wolności słowa.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

28.11.2022

Stop kłamstwu poseł Jachiry. Apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

· W środowiskach lewicowych coraz częściej pojawiają się zarzuty kierowane wobec Jana Pawła II o rzekome tuszowanie przez niego przestępstw seksualnych katolickich duchownych.

· Podczas niedawnego posiedzenia Sejmu, tego typu twierdzenie sformułowała poseł Klaudia Jachira.

· Polityk Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że Jan Paweł II „przez dekady brał udział w ukrywaniu przestępstw w stosunku do bezbronnych dzieci”.

Czytaj Więcej