Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Zjawisko eutanazji. Refleksje interdyscyplinarne - konferencja naukowa

Data publikacji: 02.06.2023

Adobe Stock

Debata dotycząca legalizacji eutanazji dociera także do Polski. Instytut Ordo Iuris dostrzega potrzebę podzielenia się naukowymi refleksjami na ten temat przez prawników, medyków, naukowców i innych przedstawicieli życia publicznego.  W związku z tym, uczelnia Collegium Intermarium oraz Ordo Iuris zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Zjawisko eutanazji. Refleksje interdyscyplinarne”. Konferencja odbędzie się 5 czerwca w godz. 9:45 - 16:00 w auli Uczelni Collegium Intermarium w Warszawie – ul. Bagatela 12 (III piętro). Podczas wydarzenia problem eutanazji zostanie przeanalizowany z punktu widzenia różnych dziedzin nauki - prawa, medycyny, socjologii, filozofii czy antropologii. Wydarzenie ma na celu przekazanie rzetelnej wiedzy na temat tego zjawiska w związku z nasilającą się debatą dotyczącą tej kwestii. 

Konferencja będzie się składać z trzech paneli. Jednym z prelegentów będzie dr hab. Tomasz Dzierżanowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert medycyny paliatywnej. Wygłosi on prelekcje dotyczącą umierania w godności. Z kolei dr Janusz Roszkiewicz z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odniesie się do zagadnienia końca ludzkiego życia w świetle prawa. Nawiąże on do głośnych spraw Vincenta Lamberta, Charliego Garda i Alfiego Evansa. Temat konstytucyjnej roli państwa wobec „stanów granicznych” poruszy z kolei adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.  

Wystąpienia będą dotyczyły również zagadnienia eutanazji w perspektywie międzynarodowej. Jedną z takich prelekcji wygłosi dr Emilia Niemiec z Lund University w Szwecji. Od strony językowej na tematykę eutanazji spojrzy prof. dr hab. Jakub Lichański z Uniwersytetu Warszawskiego – filolog, historyk literatury. Z perspektywy własnych doświadczeń z wolontariatu, do zagadnienia odniesie się Christine Broesamle z USA – świecka misjonarka, która posługiwała w Rwandzie, a obecnie pracuje w Polsce w Fundacji Solidarity House Network. Pozostałe wystąpienia będą komentowały omawiany problem z punktu widzenia filozofii, socjologii czy teologii.  

Patronat medialny nad konferencją objęły „Do Rzeczy", Tysol.pl i PCh24.pl.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania konferencji. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować poprzez formularz.

PROGRAM KONFERENCJI 

Wspieram
Edukacja

21.02.2025

Europejski Obszar Edukacyjny - konferencja w Legnicy

W Unii Europejskiej trwają przygotowania do wprowadzenia Europejskiego Obszaru Edukacyjnego. Może to znacznie ograniczyć kompetencje państw w zakresie polityki oświatowej. Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja w Legnicy. Jednym z jej uczestników będzie r.pr. Marek Puzio z Ordo Iuris.

22 lutego, godz. 14:00

Centrum Spotkań im. Jana Pawła II

plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

 

Czytaj Więcej
Ochrona życia

21.02.2025

Magdalena Majkowska: Musimy powstrzymać aborcyjny proceder

Aby zatrzymać krwawą hekatombę dzieci nienarodzonych, prawnicy Ordo Iuris konsekwentnie dążą do ukarania aborcyjnych aktywistów. W ten sposób realnie chronimy życie poczętych Polaków, którzy wciąż będą ginąć, jeśli aborterzy pozostaną bezkarni.

Czytaj Więcej

Sojusz na rzecz odpowiedzialnego obywatelstwa. Przedstawiciele Ordo Iuris na jednej z najważniejszych konferencji środowisk konserwatywnych na świecie

W Londynie miała miejsce konferencja środowisk konserwatywnych, zwołana pod nazwą Alliance for Responsible Citizenship (ARC) czyli Sojusz na rzecz Odpowiedzialnego Obywatelstwa.

Czytaj Więcej
Ochrona życia

19.02.2025

Czy sąd pochwala pomocnictwo w aborcji jako „samopomoc obywatelską”?

• Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wcześniejszy wyrok skazujący za pomoc w aborcji farmakologicznej Justynę Wydrzyńską, znaną aktywistkę aborcyjną z tzw. Aborcyjnego Dream Teamu.

Czytaj Więcej