Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Nowi eksperci w zespole Ordo Iuris

Data publikacji: 06.11.2023

Ordo Iuris

Do zespołu Instytutu Ordo Iuris dołączyli kolejni eksperci - Tomasz Rowiński i Paweł Kwaśniak.

Tomasz Rowiński jest socjologiem, historykiem idei, absolwentem Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, redaktorem pisma „Christianitas" i portalu Afirmacja.info, współpracuje z Polskim Radiem PiK i kwartalnikiem "Homo Dei", a w ostatnich latach był dziennikarzem tygodnika „Do Rzeczy". W przeszłości współpracował z takimi tytułami jak kwartalnik „Fronda" (jako sekretarz redakcji), „Res Publika Nova", tygodniki „Idziemy" i „Bydgoski". 

Publikował w licznych tytułach prasy polskiej, ale też zagranicznej (m. in. w „Catholic Herald" czy „L'Homme noveau"). Jest także autorem i współautorem licznych książek. Pod swoim nazwiskiem opublikował „Bękarty Dantego. Szkice o zanikaniu i odradzaniu się widzialnego chrześcijaństwa" (2015), „Królestwo nie z tego świata. O zasadach Polski katolickiej na podstawie wydarzeń nowszych i dawniejszych" (2018), „Turbopapiestwo. O dynamice pewnego kryzysu" (2022), „Anachroniczna nowoczesność. Eseje o cywilizacji przemocy" (2022), a także, razem z Pawłem Milcarkiem, dwa bestsellerowe tomy „Alarm dla Kościoła. Nowa reformacja?" (2019) oraz Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół (2021). Jest także jednym z autorów wydanej w tym roku przez Instytut Ordo Iuris „Encyklopedii pro-life".  

Tomasz Rowiński podejmuje stałą współpracę z Ordo Iuris w ramach nowego projektu analitycznego, związanego z aktywnością międzynarodową i powołaniem Ordo Iuris International w Nowym Jorku. W najbliższych dniach będzie reprezentował Instytut na międzynarodowej konferencji w Sofii, z referatem na temat narastającego liberalnego autorytaryzmu w Unii Europejskiej.

Paweł Kwaśniak jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował m.in. w Biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiej Agencji Informacyjnej, Kancelarii Sejmu RP czy Polskiej Grupie Energetycznej. W przeszłości pełnił funkcję prezesa Centrum Życia i Rodziny. Jest prezesem Zarządu Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej. 

W Instytucie Ordo Iuris będzie odpowiadał za rozwój sieci lokalnej współpracy z ekspertami i środowiskami oraz działaczami społecznymi, w tym w związku z planowanym rozwojem klubów obywatelskich Ordo Iuris. Ponadto będzie koordynował działającą od lat koalicję prorodzinną w odniesieniu do społecznych projektów Instytutu.

 

 

 

Wspieram
Działalność Instytutu

26.02.2024

Oświadczenie Instytutu Ordo Iuris w związku z tzw. czarną listą Sienkiewicza

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o tym, że kierowane przez Bartłomieja Sienkiewicza Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało tzw.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

21.02.2024

Europejski rozbiór Polski - spotkanie z adw. Jerzym Kwaśniewskim w Lublinie

Przed nami kolejne spotkanie z adw. Jerzym Kwaśniewskim - prezesem Ordo Iuris. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego w Lublinie. Spotkanie nosi tytuł "Europejski rozbiór Polski". Będzie ono poświęcone obecnej sytuacji politycznej w Polsce i Europie w kontekście zmian w traktatach unijnych. 

 

23 lutego - godz. 18:00

Centrum Konferencyjne Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Dom Nadziei
al. Unii Lubelskiej 15

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

16.02.2024

Oferta pracy - Starszy Analityk w Centrum Badań i Analiz

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris otwiera rekrutację na stanowisko Starszego Analityka w Centrum Badań i Analiz.

Zakres obowiązków:

· sporządzanie raportów, analiz i opinii prawnych, opracowań naukowych oraz artykułów publicystycznych;

· sporządzanie projektów aktów prawnych;

· monitoring debaty publicznej;

· reprezentowanie stanowiska Instytutu przed sądami i organami administracji publicznej;

· reprezentowanie Instytutu na konferencjach naukowych, w środkach masowego przekazu i innych wydarzeniach;

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

14.02.2024

Europejski rozbiór Polski. Czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności - spotkanie z adw. Jerzym Kwaśniewskim w Suwałkach

Przed nami kolejne spotkanie z adw. Jerzym Kwaśniewskim - prezesem Ordo Iuris. Wydarzenie pt. "Europejski rozbiór Polski. Czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności" odbędzie się 15 lutego w Suwałkach.

15 lutego, godz. 18:45

Aula Parafii św. Aleksandra

ul. Emilii Plater 2

Czytaj Więcej