Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Ordo Iuris na konferencji „Biało-czerwoni. Wolni Polacy wobec zmian traktatowych Unii Europejskiej”

Data publikacji: 29.04.2024

Ordo Iuris

· W Warszawie miała miejsce całodniowa konferencja „Biało-czerwoni. Wolni Polacy wobec zmian traktatowych Unii Europejskiej”.

· W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris – adw. Jerzy Kwaśniewski, adw. Rafał Dorosiński i dr Jarosław Lindenberg.

· Uczestnikami konferencji byli też inni eksperci z różnych dziedzin – politologii, prawa, ekonomii, historii, energetyki czy rolnictwa.

· Podczas wydarzenia poruszono tematy takie jak reforma traktatów unijnych, polityka klimatyczna i rolna Unii Europejskiej, bezpieczeństwo czy migracja.

·​​​​​​​ Instytut uczestniczył w przygotowaniu programu konferencji, a opublikowane przez Ordo Iuris materiały były prezentowane w trakcie spotkania.

 

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski był uczestnikiem panelu głównego pt. „Jaka Unia Europejska? Dlaczego zmiany w traktatach unijnych to zagrożenie?”. Paneliści z punktu widzenia prawnego omówili sposób, w jaki unijne reformy uderzają w polską suwerenność. O ograniczeniach wolności obywatelskich rozmawiali natomiast uczestnicy panelu „Ideologie antywolnościowe. Anarchotyrania jako wiodący nurt nowej Unii Europejskiej”. W tej dyskusji wziął udział Rafał Dorosiński z Zarządu Instytutu. O problemie masowej migracji mówił z kolei dr Jarosław Lindenberg – dyplomata, współpracownik Ordo Iuris. Uczestniczył on w panelu „Zachować tożsamość. Pakt migracyjny jako zagrożenie dla Polski i Europy”.

W konferencji wzięli udział liczni politycy, m.in. dr Jacek Saryusz-Wolski, Jarosław Kaczyński, Dominik Tarczyński, Marek Jakubiak, Patryk Jaki, Beata Szydło czy prof. Zdzisław Krasnodębski. Uczestnikami dyskusji byli również naukowcy, tacy jak prof. Krzysztof Koźmiński, prof. Paweł Skrzydlewski, prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski czy prof. Zbigniew Krysiak. Głos zabrali także publicyści – Tomasz Sakiewicz, Dorota Łosiewicz, Rafał Ziemkiewicz czy Aleksandra Rybińska. W wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele licznych środowisk i organizacji, m.in. NSZZ „Solidarność”, Fundacji Republikańskiej, Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa oraz Klubu Jagiellońskiego.

Instytut Ordo Iuris wystawił podczas konferencji swoje stanowisko, na którym można było otrzymać materiały przygotowane przez ekspertów. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się raport dotyczący reformy traktatów unijnych. Publikacja ta była cytowana podczas paneli oraz jest wykorzystywana w trakcie konferencji prasowych polityków.

- Bardzo się cieszymy z zainteresowania, jakie wzbudziły nasze materiały. Liczymy, że inne ruchy społeczne także sięgną po przygotowane przez nas analizy i raporty. Sprawa ochrony polskiej suwerenności jest bowiem zagadnieniem kluczowym, nad którym powinniśmy pracować ponad podziałami – podkreślił adw. Jerzy Kwaśniewski.

 

 

 

Wspieram
Działalność Instytutu

20.05.2024

Co robić, gdy „klimatyści” łamią prawo? Szkolenie dla kierowców i przechodniów

· W Polsce i na świecie coraz częściej mają miejsce protesty aktywistów klimatycznych.

· Dochodzi m.in. do blokowania dróg, niszczenia zabytków i pomników czy zakłócania wydarzeń.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

20.05.2024

Europejski rozbiór Polski. Czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności - spotkania z adw. Jerzym Kwaśniewskim w Toruniu i Warszawie

W Unii Europejskiej trwają prace nad reformą traktatów. Planowane zmiany mogą znacznie ograniczyć suwerenność Polski w kluczowych obszarach. Temu zagadnieniu poświęcone będą wykłady prezesa Ordo Iuris adw. Jerzego Kwaśniewskiego w Toruniu i Warszawie.

 

TORUŃ

23 maja, godz. 19:00

Duża aula Centrum Dialogu Społecznego im. Jana Pawła II

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

17.05.2024

Miniony tydzień w Ordo Iuris

· W Sejmie RP miało miejsce wysłuchanie publiczne dotyczące projektów ustaw mających zwiększyć prawną możliwość przeprowadzania aborcji. W dyskusji wzięła udział mec Katarzyna Gęsiak z Ordo Iuris i Aleksandra Gajek z Centrum Życia i Rodziny.

Czytaj Więcej
Edukacja

17.05.2024

Czy wiesz czego będą uczyły się Twoje dzieci? Konferencja w Trzebnicy

W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad zmianami w podstawie programowej. Propozycje wywołują wiele kontrowersji. Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja w Trzebnicy. W wydarzeniu wezmą udział r.pr. Marek Puzio z Centrum Badań i Analiz Ordo Iuris i Marcin Perłowski - wiceprezes Ordo Iuris i dyrektor Centrum Życia i Rodziny

 

20 maja, godz. 17:30

Trzebnica, ul. Prusicka 12

Czytaj Więcej