Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Oświadczenie Instytutu Ordo Iuris w związku z tzw. czarną listą Sienkiewicza

Data publikacji: 26.02.2024

Ordo Iuris

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o tym, że kierowane przez Bartłomieja Sienkiewicza Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało tzw. czarną listę instytucji chrześcijańskich, konserwatywnych oraz patriotycznych, z którymi nie wolno współpracować, i jednocześnie kieruje do podległych sobie placówek zapytania czy w latach 2015-2023 przekazywały środki finansowe tymże instytucjom, chcielibyśmy wyrazić nasze najwyższe zaniepokojenie i oburzenie stosowaniem podobnych praktyk.

Tworzenie przez organy państwowe „czarnych list” instytucji, które władza ocenia jako nieprzychylne dla siebie i dlatego zamierza pozbawić możliwości korzystania ze środków publicznych, ma ewidentnie dyskryminacyjny charakter, naruszając standardy demokratycznego państwa prawnego oraz przypominając praktyki stosowane przez najgorsze totalitarne reżimy, które swoje rządy rozpoczynały od eliminacji ludzi i organizacji ocenianych jako zagrożenie.

Wspomniana lista, obok tak zasłużonych organizacji jak m. in. Caritas Polska, Centrum Ochrony Praw Chrześcijan, Diakonia Ruchu Światło-Życie, Fundacja św. Benedykta, Ruch Odnowy w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, Towarzystwo Salezjańskie czy Tygodnik DoRzeczy wymienia także Instytut Ordo Iuris, mogąc tym samym błędnie sugerować, że otrzymywaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat jakiekolwiek środki publiczne. Wynika to zapewne z błędnego przekonania rządu, że nie jest możliwe zbudowanie niezależnego środowiska eksperckiego bez wsparcia państwa, zagranicznych fundacji lub międzynarodowych filantropów.

Z dumą i wdzięcznością wobec naszych Darczyńców pragniemy przypomnieć, że Instytut Ordo Iuris utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki wsparciu tysięcy Polaków, którzy chcąc chronić wartości takie jak życie, małżeństwo, rodzina, wiara i wolność, tworzą wspólne środowisko ekspertów i przyjaciół Ordo Iuris.

Nie przyjmujemy i nie będziemy przyjmować żadnych pieniędzy z budżetu państwa lub spółek skarbu państwa oraz nie ubiegamy się i nie będziemy się ubiegać o finansowanie ze strony zagranicznych korporacji. Chcemy pozostać prawdziwie niezależni, reprezentując głos jedynie tych, którzy nam zaufali a wyrażają to miedzy innymi poprzez finansowe wsparcie naszych działań. Taki model finansowy – całkowicie wolny od środków publicznych – jest konieczny, aby skutecznie bronić polskich rodzin oraz chrześcijańskiej i narodowej tożsamości Polski.

Wszystkich rodaków, którzy zechcieliby włączyć się do wspólnej i skutecznej misji na rzecz ochrony życia, rodziny, wolności i suwerenności – zapraszamy do dołączenia do Kręgu Przyjaciół Ordo Iuris.

Wspieram
Działalność Instytutu

05.04.2024

Europejski rozbiór Polski - spotkanie z adw. Jerzym Kwaśniewskim w Ciechanowie

W Unii Europejskiej trwają prace nad reformą traktatów. Planowane zmiany mogą znacznie ograniczyć suwerenność Polski w kluczowych obszarach. Temu zagadnieniu poświęcony będzie wykład prezesa Ordo Iuris adw. Jerzego Kwaśniewskiego w Ciechanowie.

12 kwietnia, godz. 17:00

Dom Parafialny Katolik

Ciechanów, ul. Ściegiennego 18

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

02.04.2024

Oferta pracy - Specjalista ds. obsługi korespondenta

Instytut Ordo Iuris oraz Centrum Życia i Rodziny prowadzą rekrutację na stanowisko: specjalista ds. obsługi korespondenta. Oferta skierowana jest do osób mających już doświadczenie na podobnym stanowisku i/lub tych, które mają łatwość w nawiązywaniu relacji i kontaktów z innymi osobami – klientami lub korespondentami organizacji.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

30.03.2024

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Niech Zmartwychwstały Pan będzie dla nas wszystkich i dla całego Narodu źródłem męstwa w głoszeniu prawdy i w obronie prawdziwej wolności naszych rodzin i całej Ojczyzny. 

W imieniu całego zespołu Instytutu Ordo Iuris życzymy pięknych, rodzinnych, napełniających głęboką radością i mocą ducha świąt Wielkanocnych.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

28.03.2024

Przerwa w pracy biura

W dniu 29 marca (Wielki Piątek) biuro Ordo Iuris będzie nieczynne.

Czytaj Więcej