Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Program dla przyszłych liderów. Ruszyły szkolenia w II semestrze Akademii Ordo Iuris

Data publikacji: 16.02.2021

Adobe Stock

Akademia Ordo Iuris to autorski program edukacyjny przygotowany przez Instytut Ordo Iuris przy współpracy z kołami naukowymi działającymi na uniwersytetach w całej Polsce. Udział w Akademii daje jej słuchaczom wyjątkową szansę uczestniczenia w wykładach oraz seminariach prowadzonych przez zagranicznych naukowców, w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych, a także odbycia stażu w Instytucie Ordo Iuris. Najlepsi stażyści na stałe dołączają do zespołu Ordo Iuris. Poniżej można zapoznać się z harmonogramem rejestracji na szkolenia w II semestrze Akademii.

HARMONOGRAM REJESTRACJI - LINK

Obecnie, jak chyba nigdy wcześniej, potrzebni są profesjonalni prawnicy, którzy odważnie będą bronić w naszym kraju ładu konstytucyjnego i jego aksjologicznych fundamentów. Właśnie takich prawników, kompetentnych i zaangażowanych, szkolą eksperci w Akademii Ordo Iuris.

Program skierowany jest do studentów i doktorantów, a także absolwentów studiów prawa, administracji i innych nauk społecznych oraz humanistycznych. Do rekrutacji zaproszeni są także studenci innych kierunków, zainteresowanych tematyką szkoleń oraz chcących zaangażować się w kształtowanie ładu prawnego.

Już 25 lutego odbędzie się pierwsze szkolenie po przerwie związanej z egzaminami na uczelniach wyższych. Będzie to Akademia Bioetyczna, która znajdzie stałe miejsce w corocznym planie szkoleń Akademii Ordo Iuris. Tematem szkolenia będzie rozwój nauk medycznych i biotechnologii, zaś prelegentami wydarzenia obok ekspertów Instytutu będą prof. Andrzej Kochański i prof. Piotr Rieske. 

W ramach pierwszego etapu odbędą się cztery jednodniowe szkolenia dotyczące między innymi bioetyki, pomocy osobom z niepełnosprawnością czy prawa wyznaniowego. Darmowe wykłady będą prowadzone w formie hybrydowej. Każdy uczestnik otrzyma wszelkie potrzebne materiały oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Akademii. Na poszczególne szkolenia można się zarejestrować wypełniając formularz.

11 maja odbędzie się kolejna studencko-doktorancka ogólnopolska konferencja naukowa organizowana przez koła naukowe współpracujące z Instytutem Ordo Iuris. W tym roku konferencję pt. „Ład prawny w obliczu wyzwań XXI wieku” przygotuje Koło Naukowe Ordo Iuris Uniwersytetu Opolskiego.

Dla najlepszych studentów, którzy wezmą udział w pierwszym etapie szkoleń w ostatni weekend maja, w jednym z podwarszawskich pałacyków zorganizowane zostanie dwudniowe szkolenie z uroczystą oprawą, czyli Finał Akademii Ordo Iuris. Wyróżniający się absolwenci Akademii mogą liczyć na podjęcie stałej współpracy z Instytutem.

Harmonogram szkoleń i zapisów:

25 lutego – Warszawa – „Rozwój nauk medycznych i biotechnologii. Zagadnienia etyczne i prawne” (zapisy do 24.02. włącznie)

9 marca – Radom – „Systemowe wsparcie osób z niepełnosprawnością. Aspekty prawne” (zapisy do 4.03)

24 marca – Kraków – „Relacje samorządu terytorialnego z kościołami i innymi związkami wyznaniowymi” (zapisy do 21.03)

15 kwietnia – Lublin – „Gospodarcze, prawne i społeczne skutki pandemii” (zapisy do 12.04)

27 kwietnia – Katowice – szkolenie dla członków kół naukowych współpracujących z Ordo Iuris

11 maja – Opole – OKN „Ład prawny w obliczu wyzwań XXI w.”

28-30 maja – Finał Akademii Ordo Iuris

Szczegółowy program szkoleń dostępny jest pod adresem akademia.ordoiuris.pl/szkolenia.

„Uczestnictwo w Akademii Ordo Iuris to szansa dla studentów i absolwentów na pogłębienie i poszerzenie wiedzy zdobytej w trakcie studiów. Interdyscyplinarne i praktyczne podejście prezentowane w Akademii oraz wysoka jakość wykładów zapewniana przez wybitnych prelegentów jest gwarantem rozwoju uczestników. Oprócz zajęć merytorycznych integralną częścią Akademii są szkolenia z kompetencji miękkich – budowy wizerunku, autoprezentacji czy wystąpień publicznych. Zapraszamy do rejestracji na szkolenia i kontynuowania rozwoju zawodowego w Instytucie Ordo Iuris” – podkreślił Łukasz Bernaciński, Koordynator Akademii Ordo Iuris.

Wspieram
Działalność Instytutu

17.06.2024

„Wobec sprawców kryzysu konstytucyjnego zostaną wyciągnięte konsekwencje” – deklaracja środowisk prawniczych

· W auli Collegium Intermarium miało miejsce spotkanie przedstawicieli środowisk prawniczych, którego uczestnicy przyjęli deklarację porozumienia.

· Jej sygnatariusze sprzeciwiają się lekceważeniu przez obecną władzę zasad ustrojowych Rzeczypospolitej, poprzez m.in. kwestionowanie niezależności sądów oraz niezawisłości sędziów czy przejmowanie prokuratur i mediów publicznych.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

14.06.2024

Kulminacja Marszów dla Życia i Rodziny już w tę niedzielę! Przybądź i stań po stronie rodziny

W imieniu Centrum Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który już w najbliższą niedzielę 16 czerwca przejdzie ulicami Warszawy i 15 innych polskich miast. Demonstracja zjednoczenia wszystkich obrońców życia i rodziny w Polsce jest dziś kluczowa bardziej niż kiedykolwiek.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

14.06.2024

Miniony tydzień w Ordo Iuris

· „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny” – pod tym hasłem ulicami Warszawy w niedzielę przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W ten piątek na placu Trzech Krzyży miała miejsce konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie. W konferencji wzięli udział Marcin Perłowski, Monika Zając i Paweł Kwaśniak.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

14.06.2024

Ostatnia prosta przed Marszem dla Życia i Rodziny. Za nami konferencja organizatorów

· W najbliższą niedzielę ulicami Warszawy wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny.

· Manifestacja będzie się odbywać pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”.

Czytaj Więcej