Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Wezwanie przedsądowe dla ginekologa rozpowszechniającego pomówienia na temat Ordo Iuris

Data publikacji: 26.01.2022

Pixabay

· W ostatnich dniach w mediach pojawiły się fałszywe informacje rozpowszechniane przez dr. Macieja Jędrzejko.

· Stwierdził on, że Instytut Ordo Iuris „szuka haków” na niego i „nasyła «służby specjalne» na jego pracodawców pod pretekstem podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na dokonywaniu nielegalnych aborcji”.

· Lekarz powiedział jednak w rozmowie z „Super Expressem”, że nie posiada żadnych dowodów na potwierdzenie swoich słów.

· Instytut Ordo Iuris, który został pomówiony przez ginekologa, będzie się domagał przeprosin i wpłaty zadośćuczynienia. Zawiadomienie w tej sprawie trafi także do okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

Dr Maciej Jędrzejko opublikował zarzuty wobec Ordo Iuris na swoim profilu na Facebooku. Jego zdaniem, powodem zainteresowania się nim przez Instytut, miałby być fakt czynnego udziału lekarza w tworzeniu filmu „O tym się nie mówi”. W swoim wpisie, w którym pomawia Ordo Iuris o prześladowanie go za jego działalność, zaapelował jednocześnie o wsparcie finansowe tej produkcji.

Kłamliwe wypowiedzi ginekologa zostały powielone przez część mediów, takich jak onet.pl, o2.pl, czy „Super Express”. Dr Maciej Jędrzejko sam przyznał jednak w wywiadzie dla „Super Expressu”, że nie ma żadnych dowodów potwierdzających jego zarzuty kierowane wobec Instytutu Ordo Iuris. Ginekolog nie odwołał też swoich słów.

W związku z naruszeniem dóbr osobistych, Instytut zapowiada skierowanie wezwania przedsądowego do dr. Macieja Jędrzejki, w którym będzie domagał się publikacji przeprosin i wpłaty stosownego zadośćuczynienia. Ordo Iuris złoży także zawiadomienie do okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej o podejrzeniu popełnienia czynu uchybiającego godności zawodu lekarza. Do redakcji powielających nieprawdziwe informacje dr. Macieja Jędrzejki zostaną zaś skierowane wnioski o sprostowanie.

„Doktor Maciej Jędrzejko swoimi wypowiedziami na temat rzekomych prześladowań stara się zyskać popularność w środowisku nieprzychylnym Ordo Iuris, na siłę ściągając uwagę fundacji. Możliwe, że zachowanie Pana doktora ma na celu własną promocje, celem polepszenia zbiórki publicznej, w którą jest zaangażowany. Nie zmienia to faktu, że naruszanie dóbr osobistych fundacji, nie może być tolerowane jako darmowa promocja dla zbiórek publicznych. W związku z tym, że ostatnia działalność Pana doktora narusza dobra osobiste Ordo Iuris, w przypadku odmowy spełnienia żądań z wezwania przedprocesowego, zainicjujemy wobec niego postępowanie sądowe zmierzające do usunięcia skutków naruszeń" – komentuje adw. Maciej Kryczka z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Wspieram
Ochrona życia

01.12.2023

Akt oskarżenia przeciwko lekarzom w Pszczynie, w związku ze śmiercią pani Izabeli

· Prokuratura Regionalna w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego w Pszczynie akt oskarżenia przeciwko trzem lekarzom, w związku ze śmiercią w 2021 r. kobiety i jej nienarodzonego dziecka.

Czytaj Więcej
Ochrona życia

29.11.2023

Stany pro life zwiększają dzietność. Sytuacja demograficzna po uchyleniu wyroku Roe v. Wade

· Jeden z amerykańskich ośrodków badawczych opublikował dane, z których wynika, że w pierwszym półroczu 2023 r. liczba urodzeń w niektórych stanach USA wzrosła średnio o 2,3%.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

28.11.2023

Konferencja "Tranzycja - «zmiana płci» czy nowa odsłona rewolucji?"

Centrum Życia i Rodziny zaprasza na wyjątkową konferencję „Tranzycja – zmiana płci czy nowa odsłona ideologicznej rewolucji?”.

Ideologia gender – przedstawiana przez aktywistów w kolorowej i afirmującej formie – zdobywa coraz większą popularność wśród młodych Polaków. Konsekwencją tego są zaburzenia tożsamości płciowej, przyjmowanie hormonów, a także w skrajnych przypadkach samookaleczanie czy nawet próby samobójcze.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

28.11.2023

Spotkanie z adw. Jerzym Kwaśniewskim

Bractwo Przedmurza zaprasza na spotkanie z cyklu "Mężczyzna z charakterem". Gościem wydarzenia będzie prezes Instytutu Ordo Iuris, adw. Jerzy Kwaśniewski.

30 listopada, godz. 18:00

Salka św. Rocha przy parafii Św. Krzyża w Warszawie

ul. Krakowskie Przedmieście 3 (wejście od ul. Traugutta przez podwórze)

Spotkanie tylko dla mężczyzn.

Czytaj Więcej