fbpx Kolejne sprostowania na temat Ordo Iuris. Wirtualna Polska i wyborcza.pl korygują nieprawdziwe informacje | Ordo Iuris

Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Kolejne sprostowania na temat Ordo Iuris. Wirtualna Polska i wyborcza.pl korygują nieprawdziwe informacje

Data publikacji: 10.12.2020

Adobe Stock

Już kilkanaście portali internetowych opublikowało sprostowania nieprawdziwych informacji na temat działań Ordo Iuris. W ostatnim czasie, dwa artykuły skorygował portal wp.pl, a jeden wyborcza.pl. Ten drugi serwis nie zamieścił jednak w wyznaczonym terminie innego sprostowania, mimo że dotyczyło tej samej informacji, co w poprzednim artykule. Portal „Gazety Wyborczej” zmienił za to treść tekstu próbując ukryć nieprawdziwe twierdzenie na temat Instytutu. Prawnicy Ordo Iuris rozważają podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.  

 

Na łamach serwisu wp.pl zarzucono Instytutowi m.in. rzekome blokowanie inicjatyw edukacyjnych czy dyskryminację pewnych grup społecznych w ramach Samorządowej Karty Praw Rodzin. Błędnie oskarżano też Ordo Iuris o powiązania z osobami objętymi unijnymi sankcjami. Te twierdzenia zostały sprostowane na wniosek Instytutu. To kolejne sprostowanie nieprawdziwych doniesień dotyczących Ordo Iuris zamieszczonych na wp.pl.

 

W podobnym trybie doszło do korekty tekstu na wyborcza.pl. Publicystka tego portalu – Dominika Wielowieyska, podała nieprawdziwe informacje na temat historii powstania Ordo Iuris. To samo błędne twierdzenie pojawiło się także w innym artykule dziennikarki. Ten tekst jednak nie został sprostowany w przewidzianym prawem terminie. Redakcja zmieniła za to treść artykułu widniejącego na portalu tak, aby ukryć zamieszczone tam wcześniej nieprawdziwe informacje.

 

Wcześniej sprostowania pomówień na temat Instytutu zamieściły także inne portale. Błędne informacje skorygowały m.in. oko.press, natemat.pl, polityka.pl czy serwis francuskiej agencji prasowej – AFP. Na skutek wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie (oczekującego na uprawomocnienie) sprostowanie zamieścić będzie musiał także portal tvn24.pl.

 

„Dziwi reakcja redaktora naczelnego portalu wyborcza.pl na ostatni wniosek o publikację sprostowania tekstu, w którym stwierdzono nieprawdę na temat Instytutu. Przy poprzednim artykule prasowym, gdzie posłużono się tym samym błędnym stwierdzeniem, sprostowanie zostało uwzględnione oraz opublikowane. Tym razem, zamiast publikacji treści sprostowania, artykuł został edytowany, poprzez usunięcie nieprawdziwego fragmentu oraz zastąpienie go nieprecyzyjnym sformułowaniem. Analizujemy tę sprawę pod kątem wystąpienia z właściwym powództwem cywilnym” – powiedział Witold Łukasik z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Wspieram
Działalność Instytutu

01.07.2022

Oferta pracy - Asystent prawników w Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris

Instytut Ordo Iuris poszukuje studenta prawa lub absolwenta studiów prawniczych do stałej współpracy z Centrum Interwencji Procesowej.

 

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

19.05.2022

12 największych sukcesów Ordo Iuris. Działamy dla Was!

Niemal 9 lat działalności Ordo Iuris przyniosło liczne dowody skuteczności naszej pracy. Prezentujemy 12 obszarów, w których Instytut odnosił największe sukcesy.

 

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

16.05.2022

Obrona praw podstawowych na Półwyspie Iberyjskim. Ordo Iuris rozpoczyna działalność w Hiszpanii

· Instytut Ordo Iuris rozpoczął swoją działalność w Hiszpanii.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

12.05.2022

Ordo Iuris w obronie dobrego imienia. Kolejne portale publikują sprostowania

· Od początku 2022 r., na 8 portalach internetowych zamieszczone zostały sprostowania artykułów naruszających dobre imię Instytutu Ordo Iuris.

Czytaj Więcej