fbpx Czerwiec miesiącem rodziny - Marsz w Sofii z udziałem Ordo Iuris | Ordo Iuris

Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Czerwiec miesiącem rodziny - Marsz w Sofii z udziałem Ordo Iuris

Data publikacji: 26.05.2022

Adobe Stock

· Międzynarodowe Stowarzyszenie ROD i Młodzieżowy Klub Konserwatystów z Bułgarii rozpoczynają inicjatywę międzynarodowego miesiąca rodziny.

· W jej ramach, 18 czerwca środowiska prorodzinne organizują Marsz dla Wolności i Rodziny w Sofii połączony z konferencją.

· Wydarzenie jest odpowiedzią na próby podporządkowania czerwca aktywnościom organizacji LGBT.

· Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris.

Poprzez organizowane w czerwcu różne inicjatywy, bułgarskie środowiska prorodzinne zachęcają do wspólnego świętowania wartości jaką jest rodzina, a także promowania dialogu na temat polityki rodzinnej. Główne wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2022 r. w Sofii. Będzie to Marsz na rzecz Wolności i Rodziny połączony z licznymi wystąpieniami międzynarodowych przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, w tym Ordo Iuris. Organizatorzy chcą tym samym podkreślić znaczenie rodziny, wiary, kultury i tradycji.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy rodzice i organizacje pozarządowe, partie polityczne, osoby publiczne i obywatele, którzy stoją po stronie tradycyjnej wizji społeczeństwa. Marsz ten celowo zaplanowano w czerwcu, z uwagi na fakt, iż miesiąc ten jest czasem wzmożonej aktywności organizacji promujących hasła ruchu LGBT. Ostatecznym celem ich działań jest narzucenie społeczeństwu postulatów niebezpiecznych z punktu widzenia dobra dziecka i naruszających jego prawo do wychowania zgodnie z naturalnym porządkiem czyli przez ojca i matkę.

Jako kontrofensywa wobec tych aktywności, już po raz kolejny podjęte zostaną inicjatywy wzywające do ochrony podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina. Punktem kulminacyjnym działań środowisk prorodzinnych będzie przemarsz ulicami Sofii, połączony z konferencją.

“Podejmowanie tego rodzaju inicjatyw - uwypuklających wartość rodziny - jest szczególnie ważne teraz gdy cała Europa boryka z niżem demograficznym. W tej chwili w żadnym państwie europejskim nie występuje zastępowalność pokoleń, a badania wskazują, że to właśnie tradycyjny model stabilnej rodziny sprzyja dzietności. Z drugiej strony, takie wydarzenia są wyrazem oporu społecznego wobec rewolucyjnych postulatów ofensywnej mniejszości, która odpowiednio zdeterminowana jest w stanie zdominować bierne społeczeństwo” – skomentowała Weronika Przebierała, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Wspieram

Forum Organizacji Prorodzinnych – wspólnie w obronie praw rodziny

· W siedzibie uczelni Collegium Intermarium w Warszawie zorganizowane zostało Forum Organizacji Prorodzinnych.

Czytaj Więcej

Rafał Dorosiński: Musimy zapobiec tragedii

Genderowi ideolodzy, lobbyści, aktywiści, politycy i publicyści przekonują, że działają w imię wolności, tolerancji i miłości. W rzeczywistości, zarówno za aborcją czy eutanazją, jak i całą doktryną gender, stoi wielki biznes, czerpiący korzyści z zabijania i ludzkich tragedii. I mowa tu nie tylko o właścicielach klinik aborcyjnych czy firmach handlujących aborcyjnymi pigułkami.

WIĘCEJ W KOMENTARZU

Czytaj Więcej

Stop okaleczaniu dzieci. Apel o regulacje zakazujące „zmiany płci”

· W Polsce nie istnieją regulacje ograniczające tzw. zmianę płci u nieletnich.

· Zmierzające do tego terapie hormonalne i zabiegi chirurgiczne prowadzą do licznych problemów zdrowotnych, takich jak zwiększone ryzyko raka, zmiany metaboliczne czy depresja.

· Zagrożenia te dotyczą szczególnie dzieci i nastolatków.

Czytaj Więcej

Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok wobec duchownego, skazanego za molestowanie. Ordo Iuris reprezentował pokrzywdzonego

· Sąd Okręgowy utrzymał skazujący wyrok wobec byłego proboszcza, który dopuścił się molestowania pokrzywdzonego reprezentowanego przez prawników Ordo Iuris.

Czytaj Więcej