Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej [email protected]

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube
Poznań

Poznań

Wolności obywatelskie

12.12.2023

Marika ułaskawiona! Prezydent podjął decyzję

· Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Marikę – dziewczynę, która została skazana na trzy lata więzienia za próbę wyrwania torebki w barwach logotypu ruchu LGBT.

· Marika spędziła w zakładzie karnym ponad rok. W lipcu została zwolniona przez Prokuratora Generalnego do czasu rozpatrzenia przez Prezydenta RP prośby o ułaskawienie.

· Pomocy prawnej dziewczynie udzielił Instytut Ordo Iuris.

Czytaj Więcej
Wolności obywatelskie

21.11.2023

Zakłócili Mszę Świętą. Sąd uchylił wyrok uniewinniający proaborcyjnych demonstrantów

· Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił wyrok Sądu Rejonowego uniewinniający ponad 30 oskarżonych od zarzutu złośliwego zakłócenia Mszy Świętej, czyli przestępstwa z art. 195 Kodeksu karnego.

Czytaj Więcej
Wolności obywatelskie

20.10.2023

Ugoda w Poznaniu. Lewicowa działaczka wpłaci 1000 zł na fundację pro-life

· W Sądzie Rejonowym dla Poznania – Starego Miasta doszło do zawarcia ugody pomiędzy dziennikarzem Radia Poznań Hubertem Jachem a lewicową aktywistką Hanna Marią Zagulską, wobec której toczyło się postępowanie o zniesławienie.

· Kobieta zarzuciła dziennikarzowi, że „brał udział w napadach na ludzi na ulicach Poznania”.

Czytaj Więcej
Wolności obywatelskie

19.10.2023

Marika ponownie przesłuchana. Prokuratura wraca do sprawy

· Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie próby wyrwania torby w barwach logotypu ruchu LGBT w 2020 r. w Poznaniu.

Czytaj Więcej

Po latach batalii, NSA przyznał prawo do świadczenia pielęgnacyjnego dla matki niepełnosprawnego dziecka

· Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił złożoną przez Ordo Iuris skargę kasacyjną i przyznał prawo do świadczenia pielęgnacyjnego dla matki chorego chłopca.

Czytaj Więcej
Działalność Instytutu

26.07.2023

Marika dziękuje za wsparcie

• Prokurator Generalny uwzględnił wniosek Ordo Iuris o przerwę w odbywaniu wyroku przez Marikę, która została skazana na 3 lata pozbawiania wolności za rzekomy rozbój. 

• W specjalnym liście, Marika dziękuje osobom i organizacjom, które ją wpierają w tym trudnym czasie.

• Dziękuje również wszystkim którzy podpisali się pod petycją do Prezydenta RP o jej ułaskawienie.

Czytaj Więcej
Subskrybuj Poznań