Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie przy ul. Zielnej 39, kod pocztowy 00-108 (administrator danych) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z naszą Fundacją w związku z jej celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie jest możliwa realizacja usługi newslettera. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Korzystanie z newslettera jest bezterminowe. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. W takim przypadku dane wprowadzone przez Pana/Panią w procesie rejestracji zostaną usunięte niezwłocznie po upływie okresu przedawnienia ewentualnych roszczeń i uprawnień przewidzianego w Kodeksie cywilnym.

Do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na naszą rzecz usługi w szczególności hostingowe, informatyczne, drukarskie, wysyłkowe, płatnicze. prawnicze, księgowe, kadrowe.

Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.

W razie jakichkolwiek żądań, pytań lub wątpliwości co do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt z wyznaczonym przez nas Inspektorem Ochrony Danych pisząc na adres siedziby Fundacji: ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych” lub na adres poczty elektronicznej iod@ordoiuris.pl

Przejdź do treści
PL | EN
Facebook Twitter Youtube

Wyrzucona z klubu fitness za krytykę proaborcyjnych protestów. Ordo Iuris interweniuje

Data publikacji: 30.11.2020

Adobe Stock

Wpis na Facebooku stał się przyczyną wykluczenia kobiety z klubu fitness w województwie wielkopolskim. Wyraziła ona poparcie dla wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej i krytycznie oceniła proaborcyjne manifestacje. Instytut Ordo Iuris podjął interwencję w tej sprawie, kierując do klubu wezwanie przedprocesowe, w którym domaga się przeprosin. W przeciwnym razie, prawnicy wystąpią na drogę sądową.

Kobieta była członkiem klubu od dwóch lat i regularnie uczęszczała na prowadzone w nim zajęcia.  Powodem jej wykluczenia był post, opublikowany przez nią na jej prywatnym profilu na Facebooku. Jego treść dotyczyła poparcia dla wyroku TK z 22 października. Znalazła się tam również krytyka zachowań uczestników nielegalnych zgromadzeń proaborcyjnych, na których dochodziło m.in. do aktów wandalizmu, obrazy uczuć religijnych i innych działań mogących naruszać prawo.

Po kilku dniach od opublikowania wpisu, kobieta chciała zapisać się na zajęcia w klubie fitness. Okazało się jednak, że jest to niemożliwe, gdyż wyrzucono ją z klubowej grupy na Facebooku, a jej członkostwo zostało anulowane. Ponadto, na wewnętrznej grupie klubu, trenerka, do której kobieta uczęszczała na zajęcia, opublikowała post informujący innych członków klubu, że odmawia kobiecie uczestnictwa w prowadzonych przez siebie zajęciach.

„Pani, która się do nas zgłosiła, nie miała zamiaru nikogo obrazić i tego nie zrobiła, a jedynie wyraziła opinie o kontrowersyjnych wydarzeniach, które mają miejsce w całym kraju. Działania klubu fitness naruszają dobra osobiste poszkodowanej i są dyskryminacją ze względu na wyznawany system wartości. Do celów statutowych Ordo Iuris należy m.in. pomoc osobom, których wolność wyrażania poglądów jest naruszana, dlatego też zdecydowaliśmy się objąć sprawę programem bezpłatnej pomocy prawnej” – zaznaczył mec. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Poniżej treść wpisu zamieszczonego przez kobietę:

"Protest… a przeciw czemu?

Aborcji w ogóle czy odnośnie wad letalnych?

Jeśli ktoś chce legalnej aborcji „na życzenie” to droga jest prosta – zmiana konstytucji

Jeśli ktoś chce to zrobić, to może to zrobić i teraz. Jest pełno doradzających gdzie i co kupić, żeby poronić. Każdy musi sobie jednak uświadomić, że poronienie jest następstwem uduszenia się płodu. W niektórych krajach robi się to poprzez wkładanie kleszcze do macicy i odrywanie części dziecka po kawałku i wyciąganie (mowa o II trymestrze). Jest to zwyczajne morderstwo, takie samo jak zabicie człowieka dorosłego, dlatego właśnie aborcja u nas jest nielegalna. Różnica jest tylko taka, że tej istoty nie widać jednak skutek taki sam – śmierć człowieka. Jeżeli ktoś uważa inaczej to się zwyczajnie oszukuje… tak też można…

„moja macica” – nie prawda, macica tak ale to co się z niej znajduje to nie jest ciało kobiety, to całkowicie odrębna jednostka, tyle że znajdująca się w ciele kobiety.

„mam prawo decydować” – jasne, ale o sobie, nie o dziecku w macicy, ponieważ ono ma (od poczęcia) również swoje prawo do życia zagwarantowane w konstytucji. Decydując się na aborcję, to prawo jest temu dziecku odbierane, no ale przecież ono samo się o to nie upomni, bo jak……?

„zabiera się mi prawo wyboru” – nie, jest prawo do antykoncepcji, oddania dziecka…? Gdzie tam, najlepiej zabić i oszukiwać się, że to był zlep komórek. No tak, w świecie hedonizmu, konformizmu bachor to przeszkoda, a więc „aborcja”, ładnie opakowane słowo, jak „uśpienie” psa, poczytajcie sobie jak wygląda uśpienie, a i tak chyba jest lepsze niż uduszenie. Skoro tak to czemu by nie zrobić eutanazji dziecku choremu na raka, a babce jak dostanie Alzheimera? „Uśpić” i po problemie. Życie ma być bajką, a nie użeranie się z problemami…. Niestety, życie to nie tylko przyjemności, to też niechciana ciąża, choroby, starość, niedołęstwo….. no ale na to też są sposoby – aborcja i eutanazja. Był już w historii taki filozof Nitzsche, który głosił kult nadczłowieka. Naziści się kierowali jego ideologią. Jak na ironię zmarł obłąkany i skazany na podcieranie mu d... przez matkę.

Wady letalne - jeśli zajdzie podejrzenie utraty życia lub zdrowia matki to wszystko zostaje tak jak jest. Nie wiem jak z kwestią zespołu Downa, bo teoretycznie to wydaje się, że lekarz nadal może stwierdzić zagrożenie zdrowia matki (wychowanie…itd..) i zdecydować o aborcji. Byłoby to tylko kwestia interpretacji i lekarza, ale koniec końcem zostałoby generalnie nadal tak samo jak jest teraz.

Więc pytam się ponownie, protest przeciw czemu?

Przeciw wyrokowi TK – a co miał powiedzieć nieprawdę? KONSTYTUCJA pamiętajcie, KONSTYTUCJA…. J

„TK wydał taki wyrok, bo rządzi PIS” – bzdura, poczytajcie sobie. Tak jest orzekane od 1993, czy to rządziła lewica czy prawica

To są fakty, ale żeby uświadomić sobie fakty i związki przyczynowo-skutkowe trzeba mieć minimum zdolności i chęci do ich analizy, a nie działania w emocjach. Wszelkiej maści politycy, celebryci i inne kanalie właśnie to wykorzystują, aby zbijać kapitał polityczny, a wieczorem pijąc whysky śmieją się z motłochu, z którego połowa nie rozumie przeciw czemu protestuje, ¼ idzie, bo jest przekonana że zbawia świat i ma rację, a reszta zawsze chodzi, bo …. nie lubi pisu. Teraz szczerze odpowiedzcie sobie w której grupie jesteście?

Inaczej mówiąc jesteście manipulowani i wykorzystywani, bo w polityce zawsze chodzi o łowienie jak największej ilości „rzędu dusz”, a najlepiej się to robi jak emocje są wyśrubowane.

Ostatnia kwestia – ataki na kościoły, pomniki…. To jest zwykła dzicz, hołota, tak robili talibowie w Afganistanie i bolszewicy. Nikt nie musi chodzić do Kościoła, słuchać księży, każdy ma swoje poglądy, ale szanujmy się nawzajem.

KK ma wiele za uszami i koniec końcem pewnie skończy tak jak na Zachodzie, ale robi też bardzo dużo dobrego, chociażby Caritas, której to działalność, zakres są kilkunastokrotnie większe niż np. WOŚP. Tak tak poczytajcie sobie, no ale kogo to interesuje…. Wiara i KK to było to co nas spajało jako wspólnotę i dlatego przetrwaliśmy zabory, komunizm, wojny, no ale kogo to teraz interesuje. Obyście nie wylali dziecka z kąpielą…..".

Wspieram

Genderowe plany Komisji Europejskiej. Kolejny kontrowersyjny dokument zapowiadany przez KE

Komisja Europejska nie ustaje w próbach wprowadzenia ideologii gender do unijnego prawa. Na wypadek niepowodzenia planu ratyfikacji kontrowersyjnej Konwencji stambulskiej, zapowiedziała podjęcie działań w celu przyjęcia nowego wiążącego prawa opierającego się na tych samych genderowych założeniach, co Konwencja.

Czytaj Więcej
Wolności obywatelskie

14.01.2021

Rażące uchybienia w pierwszej instancji. Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił koordynatora Fundacji Życie i Rodzina

Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił koordynatora Fundacji Życie i Rodzina obwinionego m.in. o rzekome przeszkadzanie w przebiegu manifestacji działaczy LGBT. Wcześniej, w trakcie postępowania przed Sądem Rejonowym, kiedy to skazano mężczyznę, doszło do szeregu znaczących uchybień proceduralnych. Sąd Okręgowy podkreślił, że obwiniony działał w granicach wolności wyrażania swoich poglądów. Zwrócił też uwagę, że Sąd Rejonowy nie powinien angażować się w spory światopoglądowe, a jedynie ograniczyć się do stosowania prawa.

Czytaj Więcej
Edukacja

14.01.2021

Wraca sprawa prof. Budzyńskiej. Mimo nadużyć na UŚ, sąd umarza postępowanie

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód podtrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie nadużyć na Uniwersytecie Śląskim. Dotyczyło ono podejrzenia, że do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Ewy Budzyńskiej doszło w wyniku fałszowania dowodów lub innych podstępnych zabiegów.

Czytaj Więcej
Ochrona życia

13.01.2021

PE nie ma kompetencji do naciskania na Polskę w sprawie aborcji – komentarz Ordo Iuris

Rezolucja Parlamentu Europejskiego dotycząca wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej wzbudziła wiele kontrowersji. Dokument zawiera sprzeczne z prawem międzynarodowym twierdzenia, jak to, że dostęp do aborcji" miałby stanowić prawo człowieka. PE znacznie wykracza też poza swoje kompetencje, próbując wywierać nacisk na Polskę m.in. apelując o niepublikowanie wyroku TK, co byłoby sprzeczne z Konstytucją. Instytut Ordo Iuris przygotował komentarz dementujący fałszywe informacje i ideologiczne postulaty zawarte w rezolucji.

Czytaj Więcej